“ZORANE BERECIKI”

Szanowni Państwo.

Nie popieram propozycji rozwiązań systemowych Pana Adama Klimka.

Propozycje te są destrukcyjne, a dodatkowo wynika z nich propozycja przekazania mapy zasadniczej do branż, których jest kilkadziesiąt i w dużej części są sprywatyzowane. Mapa zasadnicza tworzona była od roku 1978 za głównie pieniądze publiczne w ramach opracowań zlecanych za pieniądze publiczne bądź w ramach inwestycji (publicznych) związanych z infrastrukturą techniczną (światłowody, kanalizacja, wodociągi). Oczywiście również za pieniądze inwestorów prywatnych, ale to kilkanaście procent.

To pierwszy powód dlaczego nie wolno oddać mapy numerycznej do branż, albowiem Zasób Państwowy oddajemy w ręce prywatne, co jest absolutnie niedopuszczalne.

Drugi powód to utworzyliśmy naprawdę dobry Zasób, jeżeli chodzi o mapę zasadniczą. Jej największą ułomnością w jej obecnej definicji jest częsty brak wiarygodnych i spełniających standardy danych w zakresie przebiegu granic działek ewidencyjnych. Do tego tematu powinniśmy wszyscy podejść ze zrozumieniem. Granice te były mierzone w latach powojennych, głównie dla potrzeb założenia ewidencji gruntów i budynków (i podatków), gdy często brak było inżynierów geodetów, sprzętu itd. Kiedyś te granice trzeba opracować i warto zamiast powszechnej  krytyki zastanowić się nad tym problemem. 

Trzeci powód, to właśnie te branże, których jest kilkadziesiąt. Robiąc mapę do celów projektowych w chwili obecnej płacę za udostępnienie materiałów PZGiK (30zł, 80 zł). Czy po realizacji propozycji Pana Adama Klimka mam iść do kilkunastu branż, w jednej zażądają 100 zł, w innej 800 zł, w innej 0 zł, i jakby nie podsumowując propozycji, zapłacę tyle ile sobie wymyśli ktoś, kto zwietrzy w tym doskonały biznes.  Np. 4700 zł zamiast 80 zł.

Myśląc o geodetach wykonawcach, którzy te mapy wykonują i w chwili obecnej mają tylko PZGiK, a po wdrożeniu rozwiązań Pana Klimka będą mieli kilkanaście branż w kilkunastu oddalonych od siebie miejscach, jestem przeciw.

I proszę mi nie mówić, że to wszystko za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odbędzie się elektronicznie, a sprywatyzowane branże będą wszystko udostępniać za darmo.

Ludmiła Pietrzak tel. 601 250 729

 

9 Komentarze

  1. 781169 940013Its always very good to learn suggestions like you share for weblog posting. As I just started posting comments for weblog and facing dilemma of lots of rejections. I believe your suggestion would be helpful for me. I will let you know if its work for me too. 354796

  2. 388242 270537Proper humans speeches ought to seat as nicely as memorialize about the groom and bride. Beginer sound system about rowdy locations need to always not forget currently the glowing leadership of a speaking, which is ones boat. very best man speeches brother 988766

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.